26.06.2021, sobota, godz. 19:30
Martin Gregorius - organy
Łukasz Długosz - flet
Agata Długosz - flet
program:
E. Gigout (1844-1925) - Grand chœur dialogué
J. S. Bach (1685-1750) - Kantata BWV 156 Ich stehe mit einem Fuß im Grabe: Aria na 2 flety
I. Kisiel (1972) - Duo Heart to heart na 2 flety
G. Pstrokońska-Nawratil (1947) - Ecco na 2 flety
S. Karg-Elert (1877-1933) - Schmücke dich, o liebe Seele op. 65, nr 51, Nun danket danket alle Gott op. 65, nr 59, Ave Maria op. 106, nr 2
A. Sławiński (1953) - Dodecanzonetta na 2 flety
W. A. Mozart (1756-1791) - Andante G-dur KV 299 na 2 flety
M. Gregorius (1991) - Improwizacja na zadane przez publiczność tematy

10.07.2021, sobota, godz. 19:30
Błażej Musiałczyk - organy
Art’n’Voices - zespół wokalny
program:
J.S. Bach (1685-1750) - Piece d’orgue BWV 572
J.S. Bach (1685-1750) - Preludium chorałowe – Nun komm der heiden Heiland BWV659
G. Pierluigi da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus
Ch. H. Parry (1848-1918) - My soul, there is a country
C. Kreek (1889-1962) - Õnnis on inimene
J. Cabanilles (1644-1712) - Batallia Imperial I
L. J. A. Lefebure-Wely - Bolero de Concert
II BLOK:
M. Raczyński (1982) - Te lucis ante terminum
M. Ziółkowski (1991) - Evening Star
A. Rocławska-Musiałczyk (1987) - Bibi, Synkù, Bi – parafraza kolędy kaszubskiej Witosławy Frankowskiej
J. Rutter (1945) - The Lord bless you and keep you (zesp. organy)

17.07.2021, sobota, godz. 19:30
Hanna Dys - organy
Szymon Zawodny – saksofon
program:
J.S. Bach (1685-1750) - Preludium i fuga a-moll BWV 543
G. Faure (1845-1924) - Pavana (w aranżacji na saksofon i organy)
F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) – 3 i 4 cz. IV Sonaty B-dur op. 65
N. Lindberg (1933) - Visa Efter Torn Erik
H. Distler (1908-1942) - Orgelsonate op.18/II
H.A. Stamm (1958) - Under the Starry Sky
D. Bedard (1950) - Sonata na saksofon i organy

24.07.2021, sobota, godz. 19:30
Filip Presseisen - organy
program:
Film z 1903 roku Żywot i męka Jezusa Chrystusa - improwizacja organowa na żywo

31.07.2021, sobota, godz. 19:30
Roman Perucki - organy
Maria Perucka - skrzypce
program:
L. Vierne (1870-1937) - Carillion de Westminster
T. A. Volckmar (1684-1748) - Sonata Prima: Adagio, Allegro, Adagio, Allegro (skrzypce i organy)
M. Duruflé (1902-1986) - Suita op. 5:Prelude, Sicilienne, Toccata
Z. Kruczek (*1952) - Suita w starofrancuskim stylu: Eveil i Fuga (skrzypce i organy)

7.08.2021, sobota, godz. 19:30
Julian Gembalski - organy
program:
D.M. Gronau (? – 1747) - Wariacje chorałowe Komm Gott Schöpfer, Heiliger Geist (Chorale con doppio contrapuncto – Var. Prima Allegro. Con Cimbali – Var.Seconda.Andante – Var. Terza Vivace – Var Quarta.)
J.S. Bach (1685-1750) - Fantazja i fuga a-moll BWV 561
J. Gembalski (1950) - Trzy preludia chorałowe: Alleluja, Jezus żyje, Kochajmy Pana, Ty wszechmocny Panie
A. Guilmant (1837-1911) - Meditation-Prière
J. Gembalski (1950) - Improwizacja na temat pieśni maryjnej

15.08.2021, niedziela, godz. 15:30
Jarosław Tarnawski - organy
Damian Kurek - trąbka
Mateusz Wołczański - trąbka
Mikołaj Olech - waltornia
Zbigniew Starosta - puzon
Zbigniew Wilk - tuba
program:
J. Pachelbel (1653-1706) - Canon
G.F. Haendel (1685-1759) - The Arrival of the Queen of Sheba
G.F. Haendel (1685-1759) - Watermusic
W.A. Mozart (1756-1791) - Allegro from Eine kleine Nachtmusik
J.S. Bach (1685-1750) - Fugue in G minor BWV 578
J. Brahms (1833-1897) - Preludium i fuga a-moll. Herzlich tut mich verlangen, op. 122, nr 9-10
R. Schumann (1810-1856) - 4 Skizzen für den Pedalflügel op.58
F. Nowowiejski (1877-1946) - IX Symfonia na organy Bogurodzica cz. III - Finał: Improwizacja